خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

قصه های مامان نوژان ویژه کودکان : قوری و قورقورک

  یکی بود یکی نبود، زیر گنبد کبود غیر از خدا هیچکس نبود،

  تو یه جنگل سر سبز و قشنگ کنار برکه زیبایی، دو تا قورباغه زندگی میکردند. اسم یکیشون قوری بود اسم اونیکی قورقورک. قوری خیلی زرنگ بود و قورقورک خیلی تنبل! اما با هم خیلی خیلی دوست بودن. هر روز صبح قوری زودتر از خواب بیدار میشد و میرفت سراغ غذا جمع کردن و قبل از اینکه قورقورک از خواب بیدار بشه، غذاها رو میگذاشت روی یه برگ گل نیلوفر تا با هم صبحانه بخورن.

  یه روزی از روزها قوری حالش اصلا خوب نبود، قورقورک از خواب بیدار شد و دید ای بابا خبری از صبحانه نیست. خیلی ناراحت شد بعدش دید که دوستش قوری مریض شده و احتیاج به دکتر داره. واسه همین مجبور شد که بره سراغ دکتر و غذا بگرده تا دوستش حالش بهتر بشه.

  اما دید که نه اصلا بلد نیست غذا پیدا کنه و متاسفانه هیچ کاری بلد نیست بکنه چون همیشه تنبلی کرده و کارها رو قوری انجام داده . به خاطر همین خیلی خسته شد و بالاخره یه مقدار کمی غذا پیدا کرد و بعدش رفت سراغ دکتر سنجاب دانا و ازش خواست که به کمکشون بیاد تا به دوستش دارو بده و حال قوری هم بهتر بشه.

  خلاصه قوری بااومدن دکتر و خوردن کمی غذا حالش بهتر شد و خیلی از قورقورک تشکر کرد. قورقورک هم از اینکه حال دوستش دوباره خوب شده بود خیلی خوشحال شد و گفت: قوری جونم من تازه الان فهمیدم که تو برای غذا چقدر زحمت میکشیدی و از اینکه هیچ وقت تو تهیه صبحانه و بقیه کارا بهت کمک نکردم معذرت میخوام، از این به بعد نوبتی یک روز من میرم دنبال غذا و یه روز هم تو برو. اینجوری دیگه هیچکدوم ما خسته نمیشیم و منم غذا پیدا کردن رو یاد میگیرم. از اون بهتر اینکه با همکاری کردن دوستی ما بیشتر میشه و قدر همدیگه رو بیشتر میدونیم.

  بچه های گلم یادتون باشه همیشه مثل قوری و قورقورک با همدیگه تو انجام کاراتون همکاری کنید تا دوستی هاتون بیشتر بشه

   اینم یه قصه قشنگ برای بچه های خوب و زرنگ

  نویسنده: مامان نوژان


  این مطلب تا کنون 18 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : قوری ,خیلی ,قورقورک ,دکتر ,دوستش ,اینکه ,خواب بیدار ,حالش بهتر ,سراغ دکتر ,
  قصه های مامان نوژان ویژه کودکان : قوری و قورقورک

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر